Redentore
Riserva di Carica

Kolekcję zegarków Riserva di Carica wyróżnia wiele innowacyjnych elementów – przede wszystkim precyzyjny, 5-wskazówkowy mechanizm automatyczny Seiko NE57. Szlifowana tarcza, tak charakterystyczna dla kolekcji Redentore, została wzbogacona o subtarczę z datownikiem oraz przydatny wskaźnik rezerwy chodu.

Wskaźnik rezerwy chodu

Ta funkcja jest prawdopodobnie jedną z najbardziej przydatnych i docenianych komplikacji w świecie zegarmistrzowskim. Czwarta wskazówka znajdująca się w górnej części tarczy odlicza godziny do momentu, w którym konieczne będzie ponowne nakręcenie sprężyny. Ponadto, wskaźnik przymocowany jest do głównego wałka mechanizmu (wraz ze wskazówkami godzin, minut i sekund), co jest rzadkością w tej branży.

Datownik na godzinie 6

W tych modelach datownik nie przyjmuje popularnej formy okienka na godzinie trzeciej. Zamiast tego, subtarcza z osobną wskazówką umieszczona została w dolnej części tarczy. Koliste wgłębienia datownika dodatkowo zdobią tarczę ze szlifem słonecznym. Dla ułatwienia odczytu, końcówka wskazówki oraz pierwszy dzień miesiąca utrzymane są w tym samym kolorze.

Mechanizm Seiko NE57 Premium Line

Zegarki z serii Redentore Riserva di Carica wyposażone są w mechanizm NE57. Należy on do grupy najlepszych automatycznych kalibrów Seiko, które są produkowane przez wyspecjalizowany oddział firmy „TMI”. Ten kaliber posiada 5 wskazówek, co zapewnia 2 dodatkowe funkcje – datownik na godzinie 6 oraz wskaźnik rezerwy chodu. 

Specyfikacja

KOPERTA: Ø40 mm, grubość 14,4 mm, stal szlachetna 316L, ręcznie polerowana
MECHANIZM: Automatyczny Seiko Premium NE57
SZKIEŁKO: Szafirowe z antyrefleksem, wypukłe
BEZEL: Stal szlachetna 316L
FUNKCJE: Wskaźnik rezerwy chodu, datownik dni miesiąca
WODOODPORNOŚĆ: 100 m
PASEK: Skórzany pasek wyprodukowany we Włoszech
GWARANCJA: 2 lata

Ponadczasowy kształt

Kopertę Redentore cechuje klasyczny kształt oraz dwa rodzaje wykończenia. Polerowane i głęboko satynowe wykończenie uzyskiwane jest przy pomocy specjalnych szczotek w rękach utalentowanych rzemieślników. Cały proces wykonywany jest ręcznie i składa się z wielu kroków. Gotowe, jednolite koperty następnie przechodzą przez wewnętrzny test jakości.

Arcydzieło Palladia

Il Redentore to XVI-wieczny kościół, zlokalizowany na wyspie Giudecca w Wenecji we Włoszech. Zaprojektowany został przez architekta Andrea Palladio jako kościół wotywny dla Boga, w podziękowaniu za wyzwolenie miasta od zabójczej plagi. Wizerunek zabytku został wygrawerowany na deklu, jako hołd dla słynnego architekta.