Nereide Full Gold

Do kolekcji zegarków Meccaniche Veneziane dołącza kolejny, wyjątkowy model – Nereide Full Gold. Jego zachwycający wygląd jest zasługą powłoki w pięknym odcieniu złota oraz innych elementów charakterystycznych dla serii Nereide.

 

2839 PLN

Nowa powłoka PVD 4N 

Dzięki długiemu procesowi prototypowania, udało nam się uzyskać powłokę PVD w kolorze 18-karatowego złota, dzięki czemu całość prezentuje się niezwykle efektownie i zjawiskowo. To rozwiązanie sprawiło, że obudowa zegarka jest odporna na wstrząsy i zarysowania, a wyraźnie satynowe wykończenie typowe dla zegarków z kolekcji Nereide zachwyci każdego pasjonata zegarmistrzostwa.

Nasza Bransoleta Jubilee

Dopasowaliśmy jedną z najbardziej docenianych bransolet w świecie zegarmistrzostwa, tak aby idealnie uzupełniała koperty zegarków z serii Nereide. Przeprowadziliśmy liczne testy mające na celu zachowanie wysokiej jakości i ergonomii produktu z satynowym i polerowanym wykończeniem. Gwarantujemy doskonałe dopasowanie bransolety do nadgarstka. Produkt został wyposażony w zapięcie motylkowe, które zapewnia pełną wygodę użytkowania.

Emaliowana tarcza

Tego modelu Nereide nie wyróżnia jedynie złoty odcień, ale również inne istotne detale. W przeciwieństwie do reszty kolekcji, w tym przypadku cyferblat zdobi emaliowane wykończenie. Dzięki temu zabiegowi, na tarczy można dostrzec lustrzaną powłokę, która dodatkowo podnosi walory estetyczne.

Historia bohaterów na deklu

Kadłub Nereide, podobnie jak w jego siostrzanej łodzi Nautilus, przypomina torpedowca i został zaprojektowany przez słynnego Curio Bernardisa. Nereide była łodzią podwodną należącą do marynarki wojennej Królestwa Włoch (wł. Règia Marina) podczas I wojny światowej. Została zbudowana w latach 1911-1913 w Wenecji. Historia łodzi kończy się w roku 1915, po tym jak została zatopiona przez austro-węgierską łódź podwodną U-5, z rozkazu Georga Ritter von Trappa.

Szkiełko BK7 w bezelu

Szkło BK7 posiada wyjątkowe właściwości fizyczne – jest bezołowiowe oraz relatywnie lżejsze i lepsze jakościowo od innych szkieł. Cechuje je: niska dyspersja (liczba Abbego ok. 60), niski współczynnik załamania światła (≈1.52) oraz wysoka przejrzystość. Z tych właśnie powodów, zdecydowaliśmy się na użycie szkła BK7 w nowych nakładkach na tarczę zegarków Nereide.

BGW9 Super-LumiNova®

Szwajcarska Super-LumiNova® BGW9 to pigment fosforyzujący, znany też jako Lume, emitujący zielono-niebieski blask świecący w ciemności po wcześniejszym naładowaniu dowolnym źródłem światła. W świetle dziennym, powłoka BGW9 jest koloru białego.

W porównaniu z bardziej popularnym pigmentem C1, powłoka BGW9 jest około trzech razy jaśniejsza, dzięki czemu jest chętnie wykorzystywana w zegarkach premium.