RZEMIOSŁO ARTYSTYCZNE

PASJA DO STOLARSTWA DANIELE

Drewno zawsze odgrywało kluczową rolę w życiu Daniele, rzemieślnika tworzącego drewniane pudełka Meccaniche Veneziane. Od dawna fascynuje go zapach, solidność oraz wielofunkcyjność tego materiału. Od ponad 40 lat poświęca swoje życie formowaniu, rzeźbieniu oraz ulepszaniu drewna, pojmując jego sekrety oraz potencjał.

Lekcja stolarstwa w Friuli (1961), młody Daniele stoi po lewej stronie, ubrany w krótkie spodenki i koszulę w kratę 

Swoją przygodę z drewnem rozpoczął od tworzenia luksusowych pudełek na wina i delikatesy. Pragnienie eksperymentowania i odkrywania nowych dziedzin zawsze było obecne w jego życiu, tym razem to właśnie opakowania na zegarki pobudziły jego ciekawość i inwencję. W ten sposób rozpoczęła się współpraca z marką Meccaniche Veneziane, która doprowadziła do stworzenia wysokogatunkowych produktów, wyróżniających się niezwykłą dbałością o detale. Każde pudełko jest wykańczane ręcznie, zgodnie ze starożytną tradycją obróbki drewna, z dokładnością typową dla mistrzów rzemiosła. Daniele dostarcza światu zegarmistrzostwa coś, co nie było dotychczas dostępne na rynku – swoją bezcenną wiedzę i umiejętności. 

OPAKOWANIE W CAŁOŚCI WYKONANE RĘCZNIE WE WŁOSZECH

Wierzymy, że każdy detal ma znaczenie w zaspokajaniu potrzeb naszych klientów. Opakowanie również odgrywa tu ważną rolę.

To nie tylko zwyczajne opakowanie, lecz przedmiot nawiązujący do długoletniej rzemieślniczej tradycji Friuli-Wenecji Julijskiej, regionu utożsamianego z doskonałością “Made in Italy”.

UŻYTE MATERIAŁY

DREWNO ORZECHA WŁOSKIEGO

Dzięki jego wartości i właściwościom, orzech włoski może mieć szerokie zastosowanie. Zawsze jednak jest używany w produktach najwyższej jakości. Wykorzystuje się go nie tylko do produkcji wartościowych mebli, ale też do wykończenia ścian oraz wyrobu instrumentów muzycznych

Drewno orzecha włoskiego jest również używane do produkcji desek rozdzielczych w luksusowych samochodach. Jego dopracowanie i elegancja sprawiają, że przewyższa ceną inne rodzaje drewna popularne we Włoszech. Orzech włoski wyróżnia się na tle innych materiałów, a jego proste słoje pozwalają na perfekcyjne polerowanie i wykończenie. Ponadto, ciemne “żyłki”, znajdujące się w dolnej części pudełka, tworzą rozmaite wzory, co dodatkowo podnosi wartość produktu.

DREWNO WIŚNIOWE

Drewno wiśniowe może być z powodzeniem używane w stolarstwie, w szczególności w produkcji wysokogatunkowych mebli i podłóg. Jest to twarde drewno, łatwe w obróbce, które cechuje duża spójność. Wiśnia jest odporna na uszkodzenia i deformacje, nie pochłania również wilgoci.

Aby podkreślić piękno słojów, drewno pokrywa się transparentną farbą. Elegancka kolorystyka wiśni oscyluje w odcieniach od złotego brązu do czerwieni. Z tych powodów, rodzaj ten był przez wieki wykorzystywany w produkcji ekskluzywnych mebli oraz instrumentów muzycznych. Pomimo faktu, że drewno wiśniowe jest jednym z najdroższych, wciąż cieszy się ogromnym zainteresowaniem za sprawą swojego naturalnego piękna.

Zobacz również