JAK DBAĆ O ZEGAREK AUTOMATYCZNY?

Drodzy Klienci,

Jeśli Waszym marzeniem jest zakup nowego zegarka, powinniście wiedzieć o kilku rzeczach. Pomimo tego, że zegarki automatyczne charakteryzują się niezwykłą wytrzymałością, należy spełnić kilka wymogów, aby utrzymać je w jak najlepszym stanie. Regularna konserwacja może uchronić zegarek przed uszkodzeniami i wadliwym działaniem.


Biorąc pod uwagę różne sytuacje, z którymi musimy się zmierzać na co dzień, może wydawać się to trudne. Nie ma jednak powodu do zmartwień – pokażemy Wam krok po kroku, jak należy prawidłowo dbać o zegarek automatyczny. Zwrócimy uwagę na zagrożenia czyhające na nasze urządzenia oraz zdradzimy sekretne techniki, które pozwolą uniknąć przykrych sytuacji.
Poświęćcie chwilę na zapoznanie się z naszymi wskazówkami, a na pewno nie pożałujecie (a przynajmniej taką mamy nadzieję).

DLA TYCH, KTÓRZY KOCHAJĄ NAUKĘ, FIZYKĘ I EKSPERYMENTY

Uważajcie na pola magnetyczne! Te powszechnie występujące nie powinny wpływać na pracę dobrych mechanizmów w nowoczesnych urządzeniach. Jednak bliskość mocniejszych magnesów może sprawić, że zegarek będzie źle funkcjonował.

DLA TYCH, KTÓRZY ZAWSZE CHCIELI PODRÓŻOWAĆ W CZASIE

Ostrożnie, bo nie każdy moment jest na to odpowiedni! Aby zachować precyzję chodu, nie zalecamy zmiany daty między godziną 22 a 3 w nocy. W tym czasie koło zębate obraca się w celu zmiany daty. Ręczna zmiana mogłaby utrudnić pracę mechanizmu, a nawet go uszkodzić.

DLA TYCH, KTÓRZY PLANUJĄ WYBRAĆ SIĘ NA BIEGUN PÓŁNOCY LUB NA SAHARĘ

Należy pamiętać, że ekspozycja na ekstremalne warunki atmosferyczne również może uszkodzić zegarek. Mimo, że temperatura urządzenia różni się nieco od temperatury otoczenia, nie radzimy długo przebywać w miejscach, gdzie temperatura sięga powyżej 60°C lub poniżej 0°C. Tak ekstremalne warunki mogą uszkodzić zegarek i wpłynąć na prawidłowe naoliwienie części mechanizmu.

DLA TYCH, KTÓRZY NIE ZNOSZĄ SIEDZĄCEGO TRYBU ŻYCIA

I słusznie, jednak nie należy przy tym zapominać o tym, że zegarek automatyczny nie powinien nam towarzyszyć podczas uprawiania niektórych sportów. Przykładowo tenis lub koszykówka wymagają od gracza nadmiernych i gwałtownych ruchów, co nie sprzyja pracy mechanizmu. Zegarkom służą spokojne i regularne ruchy ręki.

DLA SYREN, PŁYWAKÓW I RÓŻNYCH WODNYCH STWORZEŃ

Należy przyjrzeć się koronce podczas wodnych aktywności. Bardzo ważne jest, aby pamiętać o jej zakręceniu po każdej zmianie daty czy czasu, dzięki czemu unikniemy przedostania się brudu i wody do środka mechanizmu. Koronka powinna być zawsze maksymalnie dokręcona, ponieważ nawet niewielka ilość wody może spowodować poważne szkody wewnątrz urządzenia.

Ostatnią naszą radą jest dokładne oczyszczenie zegarka po każdej kąpieli w morzu. Zalecamy zrobić to pod bieżącą wodą, tak aby usunąć wszelkie zanieczyszczenia oraz sól morską, która może zmatowić kopertę i bransoletę. Następnie należy osuszyć zegarek miękką ściereczką. Rekomendujemy zdjęcie zegarka do kąpieli i innych aktywności, w których urządzenie narażone jest na kontakt z chemikaliami.

Wytrwaliście do końca? W takim razie teraz jesteście ekspertami! Jeśli czujecie niepokój po przeczytaniu tego poradnika, to pamiętajcie że posiadanie zegarka nie wymaga od Was żadnych wyrzeczeń i nie zmieni zbytnio Waszego życia. Nie będziecie musieli unikać każdego potencjalnego zagrożenia na swojej drodze. Urządzenie dobrej jakości, o które będziecie dbać, pozwoli Wam na czerpanie radości zarówno z codziennego życia, jak i z samego zegarka.

Meccaniche Veneziane wybiera jedynie wysokojakościowe materiały, aby chronić wszystkie urządzenia przed korozją i uszkodzeniem. Nie znaczy to jednak, że o zegarek nie trzeba dbać. Pielęgnacja jest bardzo ważna, a stosowanie się do powyższych wskazówek pozwoli utrzymać produkt w idealnym stanie.

Zespół Meccaniche Veneziane

Zobacz również